Tërbohen tifozët nga gjesti i Hysajt ndaj Rahmanit

Situata ka dalë nga kontrolli te Napoli dhe tashmë në radhët e klubit po ndodhin gjëra shumë të çuditshme. Në fundin e pjesës së parë, Hysaj u largua nga fusha e lojës I dëmtuar. Mbrojtësi kërkoi zëvendësim për shkak të nëj problem muskulor dhe kjo kërkesë u plotësua nga Gatuzo i cili e largoi atë nga fusha. Teksa po dilte, Amir Rrahmani i zgjati dorën ish-kapitenit të përfaqësueses shqiptare. Por për çudinë e të gjithëve, Hysaj refuzoi që t’i shtërngonte dorën shokut të skuadrës.

- Advertisment -

 

Një gjest që është kapur nga kamerat e që është bërë mënjëherë “hit” në rrjetet sociale mes tifozëve të Napolit. Ata kanë sulmuar Hysajn duke e cilësuar të papranueshëm gjestin e tij, teksa i kishte refuzuar një shtërngim dore një shoku skuadre, për më tepër një lojtari tjetër shqiptar si ai. Kjo ishte një sjellje e papranueshme sipas tifozëve, pasi pavarësisht mërzisë së tij, Hysaj nuk duhej të harronte kurrë se ishte pjesë e një grupi.

 

LEXO EDHE:

Back to top button