Tërmet në Napoli, ja sa ishte magnituda

Tërmet në Napoli, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.5 ballë është regjistruar në zonën Campi Flegrei, në Napoli.

Por më pas është pasuar nga një goditje më e fortë, e regjistruar me magnitudë 4.4 ballë.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës, lëkundjen janë ndjerë në ishullin Procida, por edhe në Casavatore dhe Giugliano në Campania si edhe në Afragola.

LEXO EDHE:

Back to top button