Tërmetet në Turqi e Siri, shkon në mbi 46 mijë numri i të vdekurve

Tërmetet në Turqi e Siri, shkon në mbi 46 mijë numri i të vdekurve

Në më shumë se 46 mijë njerëz kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi e Siri, derisa numri pritet të rritet, raporton Reuters.

Rreth 345,000 apartamente në Turqi janë shkatërruar dhe ka ende shumë persona të zhdukur.

Dje nga rrënojat e pallatit Kanatlı në qendër të rajonit Antakya në qytetin Hatay, janë shpëtuar 296 orë pas tërmetit 3 persona, njëri prej tyre fëmijë, raporton Anadolu.

LEXO EDHE:

Back to top button