Tërmeti trondit Filipinet

Tërmeti trondit Filipinet

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë goditi Filipinet të hënën, tha Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë i vendit.

Instituti tha se tërmeti goditi provincën veriore të Abra rreth orës 05:06. (09:06 GMT).

Në momentin e paraqitjes së këtij raporti nuk raportohet për dëme në jetë apo pronë.

Shtëpia e rreth 250.985 njerëzve, provinca Abra është pjesë e Rajonit Administrativ Cordillera në kombin e Azisë Juglindore.

Sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së, ishte një tërmet me magnitudë 5.2 ballë në një thellësi prej 14 kilometrash./AA

LEXO EDHE:

Back to top button