Tifozi në Kopenhagë me porosi: “Të ndalojmë vrasjen e fëmijëve në Rripin e Gazës”

Ndeshja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Kopenhagës dhe Mançester Junajtedit u ndërpre për pak kohë, pasi një tifoz u fut në fushë me një flamur palestinez.

Ngjarja ka ndodhur në fillim të ndeshjes në stadiumin “Parken” të Kopenhagës. Shpejt ndërhynë stjuardët, kështu që loja vazhdoi.

Në flamur shkruhej: “Të ndalojmë vrasjen e fëmijëve në Rripin e Gazës”.

 

Tifozi në Kopenhagë me porosi: “Të ndalojmë vrasjen e fëmijëve në Rripin e Gazës”

LEXO EDHE:

Back to top button