Tigres dhe Al Ahli, në gjysmëfinale të Botërorit

Skuadra e Al Ahlit nga Egjipti do të jetë kundërshtari i Bajern Munihut në gjysmëfinale të Kupës Botërore për klubet, pasi që në sfidën e çerekfinales, mundi kampionin e Katarit, Al Duhaill me 1-0. Golin e vetëm në këtë përballje e shënoi El Shahat pas asistimit të Avaja-s. ndërkohë në përballjen e parë të Botërorit të klubeve, skuadra e Tigresit me 2-1 shënoi fitore ndaj skuadrës së Ullsanit dhe siguroi një vend në mesin e skuadrëve më të mira.

 

LEXO EDHE:

Back to top button