Tmerr në Francë teksa sulmues të maskuar ndalojnë furgonin e burgut, vrasin tre roje për të liruar krye-trafikantin

Tmerr në Francë teksa sulmues të maskuar ndalojnë furgonin e burgut, vrasin tre roje për të liruar krye-trafikantin

Janë publikuar pamjet e tmerrit kur sulmues të armatosur kanë ndaluar sot në hyrje të një autostrade në Francë automjetin e burgut ku mbahej trafikanti njohur si “Miza”, teksa hapin zjarr duke vrarë të paktën tre oficerë dhe më pas largohen në këmbë.

Pas masakrës, sulmuesit dhe i burgosuri liruar Mohammed Amra, 30 vjeç, ishin larguar nga vendngjarja.

I burgosuri me nofkën ‘La Mouche’ (Miza), po transportohej mes dy burgjeve në Normandi para se të ndodhte gjakderdhja.

LEXO EDHE:

Back to top button