Tonali akuzon arbitrin: Ishte i ekzagjëruar

Sandro Tonali gjithashtu ka kritikuar gjyqtarin në ndeshjen kundër Çellsit, e cila përfundoi me rezultatin 0-2.

“Ne filluam një ndeshje të mirë, me ndihmën e tifozëve tanë. Më pas ishte ai problem që u përballëm, atë që arbitri krijoi. Një penallti dhe një karton i kuq në Ligwn e Kampionwve pas më pak se 20 minuta nuk do të ishte dhënë kurrë. Ndër të tjera, arbitrimi i tillë, me 7 faulle dhe 4 kartona në pjesën e parë ishte i ekzagjëruar, na dërguan arbitrat në këtë rezultat. Në çdo rast, ne luajtëm me zemër falë edhe tifozëve tanë”, është shprehur mesfushori italian

LEXO EDHE:

Back to top button