Trajneri i “gjigantëve” italianë dëmtohet pa hyrë as në fushë

Ualter Mazari u rikthye pas plot 10 viteve, në stolin e “bluve” të Napoli, mirëpo, në lidhje me pasionin dhe entuziazmin e tij në ushtrimin e detyrës së trajnerit, nuk ka ndryshuar asgjë, me 62-vjeçarin, që mbetet shumë aktiv anës fushës duke udhëzuar lojtarët e tij.

Madje, në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madrid, tekniku toskan pësoi edhe një tërheqje muskulore, teksa ishte duke vrapuar anës fushës për të dhënë udhëzime e më pas Mazarri u fokusua nga kamerat kur nisi të çalonte.

Sipas raportimeve më të fundit, të mediave italiane, Mazarri ka pësuar një tërheqje muskulore dhe përveç gjendji duhet të bëjë llogaritë edhe me një dëmtim muskulor dhe tashmë përveç dëmtimit, Mazzari duhet të mnëdojë i ndër të tjera duhet të mendojë edhe për ndeshjen e fundjavës në Serie A kundër kryesuesve të Inter.

LEXO EDHE:

Back to top button