Tre sulmuesit që po i kërkon Juventusi në afatin kalimtar të Janarit

Diego Costa, Memphis Depay dhe Divock Origi janë përmendur si objektiva të mundshëm të Juventusit në janar nga “Tuttosport”.

“Bianconerët” dihet që po kërkojnë një alternativë për Alvaro Moratan, me Fernando Llorenten si favorit për një kthim në Napoli.

Sidoqoftë, ekzistojnë tre alternativa më magjepsëse të sugjeruara nga gazeta me bazë në Torino.

Ato përfshijnë Diego Costan, i cili është vendosur të largohet nga Atletico Madridi në janar, pasi po kërkon një përvojë të re në moshën 32 vjeçare.

Kjo do të thotë se ai është një agjent i lirë dhe do të ishte i interesuar të provonte Serinë A pasi ka luajtur në Portugali, Spanjë dhe Angli.

Ai shënoi dy gola në vetëm shtatë paraqitje në Ligë për Atleticon këtë sezon.

Depay nuk është larg që të jetë një agjent i lirë, pasi kontrata e tij me Olympique Lyonnais skadon në fund të këtij sezoni, kështu që ka të ngjarë një ndryshim i ambientit në merkaton e janarit, përcjell KosovaPress.

Me tetë gola dhe katër asistime në 17 ndeshje të Ligue 1 këtë sezon, Depay nuk ka mungesë admiruesish, me Barcelonën si favoritët e padyshimtë për shkak të pranisë së Ronald Koeman.

Sulmuesi i tretë i mundshëm është Origi, i cili po lufton për të luajtur në Liverpool, kështu që “Tuttosport” pretendon se agjentët e tij po i ofrojnë atij disa alternativa nëpër klubet Evropiane.

25-vjeçari belg mund të luajë në shumë role sulmuese dhe gjithashtu ka qenë i lidhur me Fiorentinën.

Ai do të ishte i disponueshëm vetëm në huazim me mundësi blerjeje, i cili mund t’i përshtatet Juventusit gjatë kësaj kohe të pasigurisë financiare.

 

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button