Triumfi i Egnatias në Kupën e Shqipërisë, sjell 325 mijë euro për KF Tirana

Triumfi i Egnatias me rezultatin 0-1 në finalen e Kupës së Shqipërisë ndaj Kukësit, ka gëzuar edhe Tiranën, që ka arritur të sigurojë kështu një “biletë” për në arenën Europiane që përkthehet në 325 mijë euro automatikisht në klub.

Pra bardheblutë tashmë falë këtij verdikti kanë të sigurt 325 mijë euro nga pjesëmarrja Europiane, teksa kjo shifër mund të dyfishohet në varësi të ecurisë në Europë.

Edhe pse u renditën në vendin e pestë, bardheblutë e Erbin Fagu, falë edhe dënimit të Skënderbeut do të kenë shansin e artë për t’u përfaqësuar në Ligën e Konferencës.

Për sa i përket Kukësit, ky tashmë mund të quhet me plot gojë një sezon për t’u harruar, që u shoqërua me rënien nga kategoria dhe në edicionin e ardhshëm verilindorët do të militojnë në Kategorinë e Parë.

LEXO EDHE:

Back to top button