Turqia nuk gjen qetësi, regjistrohet një tjetër lëkundje e fortë tërmeti

Turqia nuk gjen qetësi, regjistrohet një tjetër lëkundje e fortë tërmeti

Pasgoditjet vazhdojnë në Turqi, dhe banorët po jetojnë në terror. Një tërmet i ri ka ndodhur në Turqinë qendrore pak para orës 20:00 të pasdites (ora lokale).

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti ishte me magnitudë 5.6 dhe një thellësi fokale prej 10 km.

Epiqendra e tërmetit ndodhet në zonën detare 195 km në veriperëndim të rajonit të Adanas.

LEXO EDHE:

Back to top button