UEFA, vazhdon me 5 zëvëndësime në Ligën e Kombeve

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së në mbledhjen e fundit , ka marë vendim që të vazhdojë me rregullën e 5 zëvëndësimeve edhe në ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Me këtë vendim, drejtuesit e UEFA-s besojnë se do të ndihmojnë kombëtaret, pasi që futbollistët nuk janë në formë të fizike , shkak i pandemisë “COVID 19”.

Ndërkohë, veç Ligës së Kombeve, pesë zëvendësimet do të lejohet në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës për edicionin 2020/21 dhe në të gjitha kompeticionet tjera të UEFA-së.

LEXO EDHE:

Back to top button