Uji me hudhër forcon imunitetin dhe pastron trupin


Studimet laboratorike kanë treguar që hudhra e papjekur vret bakteret, ul lipidet e gjakut dhe potencialisht ul presionin e gjakut.

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tumorit.

Për 7 ditë, pini hudhër dhe ujë një herë në muaj. Bëni atë zakonin tuaj të shëndetshëm.

Kur është koha e duhur për të pirë ujë me hudhër të bardhë?

-Kur trupi duhet të pastrohet nga toksina
-Në shenjat e para të një ftohjeje
Përbërësit: 8 thelb hudhër dhe një litër ujë.

Përgatitja:

Qëroni hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb. Shpëlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz. Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin. Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:

Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.

Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.

Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë.

Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.

Në ditën e katërt sigurohuni që të bëni një dozë të re për t’u përdorur për tre ditët e ardhshme. Gjithmonë mbaj ujë me hudhër në frigorifer.

LEXO EDHE:

Back to top button