Ukraina thotë se gjatë natës ka rrëzuar pesë raketa lundrimi dhe 13 dronë

Ukraina thotë se gjatë natës ka rrëzuar pesë raketa lundrimi dhe 13 dronë

Më shumë sulme u raportuan në jug të Ukrainës gjatë natës, duke shkaktuar dëme në Mykolaiv dhe Odesa.

Ushtria e Ukrainës rrëzoi pesë raketa lundrimi dhe 13 dronë sulmues të lëshuar nga forcat ruse, thanë nga forcat ajrore të Kievit, raporton Skynews, transmeton Klan Kosova.

Ata shtuan se Rusia lëshoi 19 raketa lundrimi dhe 19 dronë në total.

Nuk është e qartë saktësisht se ku kanë goditur të tjerët.

LEXO EDHE:

Back to top button