Vedat Muriqi, vjen oferta edhe nga gjiganti rus

Vedat Muriqi do të largohet nga Lazio gjatë afatit kalimtar të janarit dhe së fundmi garës i është bashkuar edhe gjiganti rus CSKA Moska. Kampioni i shumëfishtë i Rusisë ka gati 2,5 milionë euro për huazimin e Muriqit në janar dhe tetë milionë euro të tjera për ta blerë kartonin e tij në verë.

Një shumë prej 10,5 milionë eurove, që deri më tani është oferta më e lartë që ka ardhur në zyrat e Lazios për reprezentuesin e Kosovës.

Tare dhe Lotito po mendojnë ta largojnë Muriqin dhe kjo duket një shumë e mirë, duke marrë parasysh se Muriqi rezultoi dështim edhe pse u paguan rreth 20 milionë euro për të.

LEXO EDHE:

Back to top button