VIDEO / Alioski: Do të anojë për Lidsin, ju jeni në zemrën time

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski, karrieren e vet do të vazhdojë në Al Ahli të Arabisë Saudite. Mirëpo para se të realizojë transferin e tij, mbrojtësi i krahut të majtë dëshiroi që të përshëndetet me tifozët e Lids Junajtedit.

- Advertisements -

Leeds United’s Ezgjan Alioski, centre, scores his side’s fourth goal during the English Premier League soccer match between Leeds United and Newcastle United at Elland Road Stadium in Leeds, England, Wednesday, Dec. 16, 2020. (Stu Forster/Pool via AP)

“E dashur familje e Lidsit, dua të them disa fjalë. Lamtumira me ju është njëra ndër punët më të vështirë në jetën time. Më duhet shumë kohë që të zbulojë faqen e re. Faleminderit. Kisha përkrahje të jashtëzakonshme nga dita e parë që kam ardhur, më keni prekur në zemër. Asnjëherë nuk do të harrojë tifozët, asnjëherë nuk kam parë tifoz si ju të Lidsit. Poashtu dua të faleminderojë klubin dhe të tjerët, drejtuesit, dhe natyrisht edhe trajnerin Marsello Biellsa. Ai është trajneri më i mirë në botë. Të gjithë do të më mungoni. Faleminderojë edhe kolegët e mi me të cilët arritëm ëndrrën dhe kthyen ekipin në Premierligë. Kjo ishte ndjenja më e mirë në jetën time, asnjëherë nuk do ta harrojë. Do të shikojë çdo ndeshje dhe do të anojë për Lids Junajtedin. Lamtumirë dhe çdoherë do të jenë në zemrën time,” tha mes tjerash Alioski.

 

LEXO EDHE:

Back to top button