VIDEO / Alioski realizon golin e dytë për Al Ahli

Futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, shënoi golin e dytë për klubin e tij të ri, Al Ahli. Alioski u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 15-të, duke kaluar në epërsi ekipin e tij. Al Ahli barazoi me rezultat 1:1 me Al – Fateh. Duhet theksuar se mysafirët barazuan pesë minuta më vonë, me golin e Al Buraikan.

Al Ahli 1-0 Al-Fateh – Alioski penalty 15′ from soccer

Për Alioskin, ky është goli i dytë nga pika e bardhë në Arabinë Saudite.

E veçanta është se Al Ahli nga pesë ndeshje ka po aq barazime dhe renditet në vend të dhjetë dhe ka tre pikë me pak se rivali që gjendet në pozitën e tretë.

LEXO EDHE:

Back to top button