VIDEO / Interi e Reali në festë, goditje e madhe për klubet angleze

Një mbrëmje e jashtëzakonshme në Ligën e Kampionëve, ku golat, kartonat dhe spektakli nuk ka munguar në asnjë nga sfidat. Real Madridi ka fituar mes golave ndaj Napolit me rezultatin 2-3. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-2. Të parët që kaluan në avantazh ishin italianët me Ostigard, ndërsa për spanjollët shënuan Vini Jr dhe Bellingham. Në pjesën e dytë, Napoli barazoi me Zielinski, por Real Madrid gjeti golin e tretë me një super gol të Valverde.

 

Interi dhe Benfika ishte një ndeshje me shumë raste nga të dyja skuadrat, por zikaltërit shpërdoruan më shumë. Golin e sfidës e shënoi Thuram, për t’i dhënë fitoren e parë skuadrës në grupe.

 

 

Bajern Munihu ka mposhtur me përmbysje Kopenhagën me rezultatin 1-2, ndërsa Arsenal është befasuar në Francë nga Lens me shifrat 2-1.

 

Mançester Junajtedi është mposhtur nga Gallatasarai me rezultatin 2-3, ndërsa PSV AInd’hoven dhe Sevilja janë mbyllur në barazimin 2-2.

 

 

Man. Junajted ndodhet në fundin e grupit, aktualisht pa asnjë pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button