VIDEO | Një festë për zbulimin e gjinisë përfundoi në tragjedi: Aeroplani u rrëzua para të ftuarve

VIDEO | Një festë për zbulimin e gjinisë përfundoi në tragjedi: Aeroplani u rrëzua para të ftuarve

Zbulimi i gjinisë në Meksikë përfundoi në mënyrë tragjike , kur avioni i përfshirë në festë u rrëzua para njerëzve të pavetëdijshëm , raporton “New York Post” (Nypost) .

Në një video të postuar në X (Twitter) , çifti i paidentifikuar i lumtur mund të shihet duke u kapur për dore përpara një tabele të madhe të ndriçuar që lexon “Oh Baby”, ndërsa rrethohet nga miqtë dhe familja.

Piper PA-25-235 Pawnee mbushi qiellin e San Pedros me tym rozë kur krahu i majtë i avionit u duk se po lëshonte rrugën, ndërsa piloti – i identifikuar më vonë si Luis Angel N. (32) – ngriti avionin e vogël dhe humbi kontrollin.

Ndërkohë, në fushë, të pranishmit duken krejtësisht të pavëmendshëm ndaj rezultatit të tmerrshëm që shpaloset në qiell.
Sipas një media lokale, autoritetet e gjetën pilotin të shtrirë në rrënojat pasi një pjesëmarrës në festë thirri për ndihmë.

Mjekët e ndihmës e kanë dërguar menjëherë në spital, ku edhe ka ndërruar jetë.
Videoja tragjike që atëherë është bërë virale dhe ka rindezur debatin rreth partive të zbulimit gjinor.

“Këto gjini të foshnjave të palindura zbulojnë se festat po i dalin jashtë kontrollit kur njerëzit po vdesin për shkak të tyre,” kritikoi një përdorues i X.

“E trishtueshme mënyra se si kamera iu kthye çiftit pa kujdes në botë për pilotin”, ka shkruar një tjetër përdorues.

LEXO EDHE:

Back to top button