VIDEO/ Pas disfatës, plas sherri mes basketbollistet e Malit

Ekipi i basketbollit për femra të Serbisë shënoi fitoren e dytë në Botërorin e Australisë, pasi ishte më e suksesshme se Mali, pran rezultatit 81-68.

Dueli në Sidnej nuk solli emocione dhe suspensë të madhe, por për këtë shkak në zonën mikse ndodhi një skenë e pabesueshme. Teksa basketbollisti më e mirë e Serbisë në këtëj ndeshje, Sasha Çagjo, po jepte një deklaratë për mediat vendase, ka shpërthyer një sherr mes dy basketbollistëve të Malit.

 

Fatmirësisht incidenti u parandalua shpejt nga basketbollistet e tjerë të kombëtares afrikane.

LEXO EDHE:

Back to top button