VIDEO/ Rekord për Gallatasarin, Mauro Ikardi feston me “shqiponjë”

Gallatasarau po vazhdon me hapa të sigurtë drejt titullit kampion në Superligën turke këtë sezon dhe eshte skuadra me e forte edhe ne organiken e formuar. Ditë më parë kanë arritur që të sigurojë një tjetër 3 pikësh të artë teksa kanë fituar 3-2 me përmbysje ndaj Umraniesporit.

Pjesa e parë u mbyll me 1-2 në favor të miqve, me Gallatasarain, për të cilët golin e vetëm të fraksionit e shënoi Bardakci. Për fitoren e lidërve të kampionatit do të mendonte argjentinasi Mauro Ikardi, i cili me 2 golëshin në minutat 60’ dhe 83’ siguroi një fitore të rëndësishme për të tijë Mirëpo, ajo që “rrëmbeu” vëmendjen e golave dhe rezultatit ishte mënyra e festimit të golit të dytë dhe atij vendimtar nga Ikardi, i cili pas dërgimit të topit në rrjetë shkoi drejt kamerave ku bëri dhe veprimin aq të dashur për shqiptarët, shqippnjën dy-krenare me duar.

Ndërkohë për Gallatasarain është edhe një rekord historik, sepse kurrë nuk kishin arritur në më shumë se 117 vjet histori të fitonin 11 ndeshje radhazi në kampionat.