VIDEO / Sulmuesi shqiptar shkëlqen me dopietën në elitën e futbollit danez

Sulmuesi shqiptar Lirim Qamili ka shënuar dy gola në elitën e futbollit të Danimarkës. Ekipi tij Hvidovre fitoi në transfertë ndaj Lyngbyt me rezultatin 2-4.

Kjo ndeshje u zhvillua të dielën dhe i takoi javës së 20-të të Superligës daneze. Qamili i shënoi dy gola e parë. Të parin për 2-1 në minutën e 55-të, kurse të dytin për 2-2 në minutën e 67-të.

Ekipi i talentit shqiptar arriti të triumfonte me përmbysje teksa ishte në disavantazh të dyfishtë.   Në 17 ndeshje, Qamili ka shënuar 3 gola si dhe ka dhënë 1 asist. /Panoramasport/

 

LEXO EDHE:

Back to top button