VIDEO / Zlatan Ibrahimoviç, me puro dhe shampanj feston titullin

Skudra e Milanit më në fund e theu “agjërimin” e gjatë dhe pas 11 vitesh fitoi Skudeton e 19-të në historinë e tij.

Në javën e fundit mundi Sasuolon me 3-0 dhe festoi titullin e kampionit. Me këtë rast u ndan medaljet të gjithë futbollistëve dhe të gjithë u ftuan në podiumin e stadiumit “Mapei” të Sasuolos.

Mirëpo si çdoherë sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviç arrin që të gjejë momentin që të prodhojë shoun e vet. Edhe në këtë rast, ai festoi me puro dhe shampanjë.

LEXO EDHE:

Back to top button