Vjen humbja e parë e Florian Markut, Kris Kongo del fitues

Florian Marku ka regjistruar humbjen e tij të parë në ringun profesionist, teksa është mundur nga britaniku Kris Kongo në duelin për titullin IBO Interkontinental Velter.

Një humbje që ka ardhur në duelin në Londër pas 10 raundesh të luftuar, ku strategjia e rivalit të tij për ta mbajtur larg, funksionoi më së miri.

Kështu, pas 13 fitoresh dhe një barazimi, erdhi humbja e parë në karrierë për Florian Markun, me vendim unanim me pikë 96-94, 96-93, 98-92 në favor të rivalit të tij.

LEXO EDHE:

Back to top button