Vrioni, feston “Këpucën e Artë” në Austri

Sulmuesi shqiptarë, Xhiakomo Vrioni e ka mbyllur kampionatin në Austri, me duelin ndaj Rapid Vienës. Me këtë rast Tiroli humbi në finalen e play-off dhe nuk do të luajë në kupat e Europës sezonin, e ardhshëm.

Mirëpo ka festuar Vrioni, pasi me 19 golat e shënuar ka marrë “Këpucën e Artë” në sezonin e parë të kampionatin austriak.

Lojtari i kombëtares shqiptare ka shënuar po aq sa Karim Adejemi, i cili është transferuar te Borusia Dortmundi, për të zëvendësuar Haaland. / abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button