Vuçiq thotë se tema e Kosovës së shpejti do të dalë para Kuvendit


Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq njoftoi sot nga Brukseli se, posa të formohet një qeveri e re dhe Kuvendi të fillojë të punojë me kapacitet të plotë, tema e Kosovës do të paraqitet para deputetëve.

Vuçiq iu tha gazetarëve në Bruksel se ai bisedoi me Avdullah Hotin dhe Skënder Hysenin në dy sesione gjatë ditës, duke shtuar se ato biseda nuk ishin kurrë të lehta ose të thjeshta për Beogradin, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

LEXO EDHE:

Back to top button