Xhaka e Gjimshiti në ekipin e javës, asnjë nga Milani

Mbrëmë u zhvilluan 4 sfidat e para çerekfinale të Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 9 gola. Padyshim që befasia ishte disfata 0-3 që Liverpulli pësoi në “Anfield” nga Atalanta e Berat Gjimshitit.

Leverkuzeni i Granit Xhakës mposhti Uest Hemin me rezultatin 2-0. Gjithashtu festoi Roma në “San Siro” kundër Milanit, por edhe Benfika ndaj Marsejës.

Ndërkohë “Sofa Score” ka publikuar 11-shen më të mirë të Ligës së Europës ku nuk mungon Gjimshiti dhe Xhaka.

Në sy bie edhe numri i lartë i futbollistëve të Leverkusenit që kanë shkëlqyer, ndërsa nga Milani nuk ka asnjë lojtar.

LEXO EDHE:

Back to top button