Xhenoa, pas 11 ndeshjeve shkarkoi trajnerin Shevçenko

Xhenoa ka njoftuar zyrtarisht se ka shkarkuar trajnerin Andrij Shevçenko. Trajneri 45-vjeçar ukrainas drejtoi klubit italian në 11 ndeshje që nga ardhja e tij më 7 nëntor. Ai fitoi një nga ato ndeshje, duke barazuar tre dhe duke humbur shtatë të tjerat.

Xhenoa falënderoi Shevçenkon dhe stafin e tij për punën e tij të palodhur dhe njoftoi se trajneri U-17, Abdoulaj Konko, do të marrë drejtimin e skuadrës si trajner i përkohshëm, derisa të bëhet një emërim i përhershëm.

Ndeshja e fundit e trajnerit ukrainas në krye të Xhenoas ishte humbja 1-3 ndaj Milanit, në raundin e 16-të të Kupës së Italisë.

LEXO EDHE:

Back to top button