Xherdan Shaqiri: Jam lojtar i ndeshjeve të mëdha

Ylli i Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka thurur disa komente për veten. Lojtari zviceran, Shaqiri ishte aktоrи kryesor në ndeshjen e fundit të kombëtares së tij, Zvicrës, kur shënoi gol ndaj Serbisë. Duke folur së fundmi për kualitetet e tij, Shaqiri e cilësoi veten si një lojtar i ndeshjeve të mëdha.

“Nuk është gabim të thuhet se jam lojtar i ndeshjeve të mëdha. Unë besoj se kam këtë mentalitet i cili më ndihmon shumë dhe statistikat e tregojnë këtë”, tha mes tjerash anëtari i Çikagos.

Xherdan Shaqiri me kombëtaren e tij sonte do të kenë përballë kombëtaren e Portugalisë, në kërkim të biletës së gjysmëfinales.

LEXO EDHE:

Back to top button