Xherom Boateng transferohet te Salernitana

Mbrojtësi gjerman do të nënshkruajë kontratën e tij me skuadrën e Serisë A, si lojtar i lirë. Ai tashmë ka përfunduar mjekësore dhe do të luajë nën drejtimin e Filipo Inzagit si trajner i ri i tij.

Boateng ishte opsioni për Bajernin, në muajin nëntor dhe më pas, kalimi atje u anulua.

Para Salernitana-s, Xherom Boateng ishte pjesë e Olimpik Lionit për dy vite, ku bëri 32 paraqitje gjithsej.

LEXO EDHE:

Back to top button