Ylli i Real Madridit mungon në stërvitje para El Clasicos – por ka një rikthim befasues

Ylli i Real Madridit mungon në stërvitje para El Clasicos – por ka një rikthim befasues

Real Madridi po përgatitet për El Clasicon e fundit të sezonit të dielën dhe ata do ta dinë se një fitore ndaj Barcelonës do t’i jepte fund garës për titull në La Liga.

Megjithatë, përgatitjet e tyre janë ndërprerë disi, me dy startues që kanë luftuar me ngatërresa të vogla.

Dani Carvajal humbi stërvitjen të premten, megjithëse Marca raportoi se ai është kthyer me shokët e tij gjatë seancës së së shtunës.

Sidoqoftë, Ferland Mendy mungoi në vend të kësaj, pasi ai vuan nga një mbingarkesë muskulore, e cila mund të vërë në dyshim disponueshmërinë e tij për El Clasico – ai do të ishte një titullar nëse është i gatshëm, por Fran Garcia tani mund të mbështetet në vend të kësaj.

Një tjetër risi gjatë stërvitjes së Real Madridit ishte shfaqja e Thibaut Courtois. Portieri belg pësoi një lëndim të dytë në gju këtë sezon muajin e kaluar dhe nuk pritej të luante përsëri deri në para-sezon. Megjithatë, ai mori pjesë në seancë, që është një nxitje shumë e mirë për Carlo Ancelottin.

Belgu nuk do të jetë i aftë për t’u përballur me Barcelonën, por ai mund të kthehet në javët e fundit të sezonit të Real Madridit. Edhe nëse kthehet, mund ta ketë të vështirë të largojë Andriy Lunin, i cili po kalon një formë fantastike.

LEXO EDHE:

Back to top button