Zbulohet rrisia në listën e Silvinjos në prag të sfidës me Çekinë

Më 12 tetor, Shqipëria luan një finale të vërtetë në “Air Albania”, aty ku pret Çekinë. Një fitore do t’i afronte edhe më shumë “kuqezinjtë” me Europianin e vitit 2024 që zhvillohet në Gjermani. Trajneri Sylvinho nuk I shmanget traditës që të sjellë rrisi. Një i tillë konsiderohet padyshim grumbullimi i sulmuesit që aktivizohet në Serie A me Frosinonen, Marvin Çuni.

22-vjeçari që kaloi këtë verë në elitën italiane nga skuadra e dytë e Bajern Munihut, ka fituar minuta dhe është aktivizuar në gjashtë nga shtatë ndeshjet e zhvilluara deri më tani në Serie A, dy prej të cilave i ka nisur si titullar (ato ndaj Napolit dhe Romës).

Çuni bëhet për herë të parë pjesë e ngjyrave kuqezi, ndërsa do të jetë një alternativë më shumë për trajnerin Silvinjo në repartin ofensiv. Ndërkohë, pritet që në këtë grumbullim të rikthehet edhe Armando Broja i cili ka lënë pas dëmtimin dhe në ndeshjen e fundit me Çellsin gjeti edhe rrugën e rrjetës. Vlen të theksohet se për Brojën do të jetë grumbullimi i parë nën urdhrat e Silvinjos.

LEXO EDHE:

Back to top button