Zelensky falënderoi Macron për tanket: “Faleminderit, mik”

Zelensky falënderoi Macron për tanket: "Faleminderit, mik"

Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se Franca do të dërgojë automjete të blinduara luftarake AMX-10 RC në Ukrainë.

Për momentin nuk dihen detaje për numrin e automjeteve apo kohën e dorëzimit.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky falënderoi Macron për këtë veprim dhe për bashkëpunimin e tij në forcimin e mbrojtjes ajrore të Ukrainës dhe aftësive të tjera mbrojtëse.

“Faleminderit, miku im! Për shkak të lidershipit tuaj, fitorja jonë po afrohet”, shkroi Zelensky në Twitter.

LEXO EDHE:

Back to top button