Zidan ka lindur me një emër tjetër, zbulohet identiteti i tij i vërtetë!

Gazetari sportiv Federiko Bufa, ka zbuluar se Zinedin Zidan, legjenda e futbollit francez, ka lindur me një emër tjetër dhe ka zbuluar identitetin e tij të vërtetë, gjë që është paksa befasuese. Ai zbuloi në një nga emisionet e tij se ish-trajneri i Real Madridit, i cili ishte në qendër të vëmendjes këtë verë si kandidat për drejtimin e PSG-së, fillimisht quhej Zayed Aldid Al-Yazid.

Kjo përkon me atë që dihet deri më tani, se Zidani vjen nga një familje algjeriane, e cila ishte e varfër duke qenë se babai i tij ishte magazinier dhe nëna e tij shtëpiake.

“Kam një afinitet për botën arabe. Është në gjakun tim, nëpërmjet prindërve të mi. Unë jam gjithashtu krenar për prejardhjen dhe diversitetin tim”, tha Zidan së fundmi

LEXO EDHE:

Back to top button