Zjarr në një spital Covid në Bukuresht, raportohet për viktima

Një zjarr i fuqishëm që përfshiu një nga spitalet kryesor të Bukureshtit që trajton personat e sëmurë me koronavirus, iu mori jetën 4 pacientëve si dhe shkaktoi dhjetëra të lënduar. Një ngjarje e ngjashme, 3 muaj më parë shkatërroi një spital tjetër në qytetin verior të Piatra-Neamt dhe shkaktoi 10 viktima. Zëdhënësi i spitalit, Bogdan Toma deklaroi se ndërhyrja në kohë bëri të mundur evakuimin e 120 pacientëve që ndodheshin në spital, ndërkohë që shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta.

LEXO EDHE:

Back to top button