Zverev mund Gjokoviçin, sfidon Medvedevin në finale

Rusi Danil Medvedev dhe gjermani Aleksandar Zverev do të luajnë finale të turneut Masters, i cili aktualisht po zhvillohet në Torino të Italisë.

- Advertisements -

Gjermani Zverev arrin deri te fitorja e dytë në përbaljet me Novak Gjokoviçin, pas fitores në gjysmëfinale të turneut në Lojrat Olimpike në Tokio. Kwsaj radhe Zverev mundi Gjokoviçin me 2-1 në sete.

Novak Djokovic of Serbia leaves the court after losing to Alexander Zverev of Germany in their ATP World Tour Finals, singles semifinal, tennis match, at the Pala Alpitour in Turin, Italy, Saturday, Nov. 20, 2021. Zverev won 7-6/4-6/6-3. (AP Photo/Luca Bruno)

Seti i parë i takoi Zverevit pran rezultatit 7-6, ndërsa në të dytin dominoi tenisti serb, duke e fituar me rezultat 6-4. Në setin vendosës, Zverev ishin më i freskët dhe pas 3 orë luftë, fitoi setin e tretë me 6-3 dhe sfidën e gjysmëfinales me 2-1 në sete.

Përballja finale në mes Medvedevit dhe Zverevit, do të të zhvillohet të dielën (21 nentor) në Torino, në orën 21.00.

LEXO EDHE:

Back to top button