Zyrtare, Valteri Botas te skuadra “Alfa Romeo” në vitin 2022

Legjenda e Formula 1, Kimi Raikonen do të zëvëndësohet nga Valteri Botas-in, pilotin aktual te skuadra e Mercedesit. Lajmin e konfirmuar edhe skuadra e ALFA ROMEO-s, por edhe piloti finlandez në rrjetet sociale.

- Advertisements -

“Fillojë një epokë të re në karrierën time dhe jam i lumtur që do të drejtojë Alfa Romeon në vitin 2022. Faleminderojë për besimin që më është dhënë,” ka shkruar mes tjerash Botas.

Piloti finlandez, Valteri Botas, debutoi në Formula 1 në radhët e skuadrës “Uiliams” në vitin 2013, ndërsa pas katër vitesh, iu bashkua Luis Hamiltonit te skuadra e Mercedesit.

LEXO EDHE:

Back to top button