12 foto që tregojnë se raftet e librave mund të jenë një dekorim veçanërisht interesant

12 foto që tregojnë se raftet e librave mund të jenë një dekorim veçanërisht interesant

Trendi i ri në arredimin e hapësirës do të kënaqë të gjithë dashamirët e librit, si dhe ata që shijojnë atmosferën komode që thekson se shtëpia është një vend për të pushuar dhe për të shpëtuar nga përditshmëria e ngarkuar jashtë.

TikTok është një rrjet social që dikton tendenca të shumta, duke përfshirë ato që lidhen me dekorimin e hapësirës së jetesës. Ndonjëherë të gjithë entuziazmohen për një zbulim në ueb dhe bëhen plotësisht të “fiksuar” pas diçkaje që nuk është aq e re.

Kështu është edhe koncepti hit i quajtur “pasuria e rafteve të librave”. Raftet e librave të dekoruar bukur tani mund të gjenden në dhoma të ndryshme të shtëpisë, jo vetëm në dhomën e ndenjes, dhe në varësi të faktit nëse dëshironi një përshtypje më luksoze apo thjesht për të ngritur pak hapësirën me një detaj të ri, mund të zgjidhni një madhështi. raft ose për një më të vogël dhe më ekonomik.

 

 

 

Sigurisht, raftet dhe raftet e librave nuk janë diçka e re dhe mund të mendoni se ato janë një seri tendencash që zbulojnë ujin e nxehtë, por me të vërtetë nuk është e keqe të kujtoni diçka që në të vërtetë ka ekzistuar për qindra vjet dhe është shtypur kaq shumë nga dëshira për aranzhime më inovative dhe moderne, të cilat u harruan pak.

Tani oazi juaj i leximit mund të dekorohet më me guxim dhe me një vulë personale që tregon shijen tuaj në dekorimin e shtëpisë si dhe në letërsinë. Nëse është një raft më i vogël i vendosur sipër shtratit, një më i madh që mbulon një mur të tërë dhe kështu krijon përshtypjen e një biblioteke private luksoze, ose një raft që rrethon në mënyrë interesante dritaren dhe krijon një kornizë shumëngjyrëshe dhe të papritur me libra, a nuk e keni gabim me zgjedhjen.

 

 

 

Ju mund t’i rregulloni librat sipas ngjyrave, t’i vini në pah kopertinat më të bukura si një dekorim të veçantë dhe t’i përshtatni ato me detaje të tilla si qirinj aromatikë, suvenire udhëtimi ose bimë – lëreni raftin tuaj të librave të jetë vetëm mozaiku juaj unik i gjërave të vogla dhe librave që keni parasysh.

Kur bëhet fjalë për ambientet e brendshme, viti 2024 ka të bëjë me krijimin e një hapësire që nuk ka kohë, dhe cili trend më i mirë i ri-vjetër për ta arritur këtë sesa ky?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button