Zbulohet një specie e re anakonda gjigante në xhungël: Shikoni si duket

Zbulohet një specie e re anakonda gjigante në xhungël: Shikoni si duket

Shkencëtarët me ndihmën e një fisi indigjen kanë zbuluar një specie të re të anakondës gjigante në një zonë të largët dhe të fshehur të Amazonës. Biologu Brian Fry i Universitetit të Queensland në Australi drejtoi ekipin që gjeti dhe studioi disa ekzemplarë të anakondës së gjelbër veriore të sapo zbuluar (Eunectes akaima) në rajonin Bameno.

LEXO EDHE:

Back to top button