28 viktima gjatë 24 orëve të fundit dhe 557raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 577 raste të reja nga 3885 testime të realizuara, 14,3 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 572 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 28 persona. Raste aktive në vend janë 12.984.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button