Reali ka vëne 2 yje në shitje në merkaton e janarit

E përditshme spanjolle “MARCA”, ka raportuar se dy lojtarët e Real Madrid, mbrojtësi Eder Militao dhe sulmuesi Vinicius Junior do të vendosën në listën e shitjeve në afatin kalimtar të verës. Trajneri Zidan nuk duket të jetë i kënaqur me dyshen dhe si rezultat i kësaj largimi i tyre nga klubi është shumë i mundshëm. Vinicius ka marrë kritika të shumta pas eliminimit nga “Copa del Rey”, ku ai humbi një rast shumë të mirë dhe gjithashtu ishte fajtor në golin e shënuar nga Alkojano.

Njëra ndër arsyet kryesore pse “Los Blancos” do të vendosin këta dy lojtarë në shitje, është edhe rritja e buxhetit financiar për mëkato. Njëri ndër objektivat kryesore të presidentit Florentino Perez ka qenë Kilian Mbape dhe shitja e tyre mund të lidhet me transferimin e tij.

LEXO EDHE:

Back to top button