Ahmeti: Statuti i BDI-së nuk lejon fraksione, anarkia e papranueshme!

Ahmeti: Statuti i BDI-së nuk lejon fraksione, anarkia e papranueshme!

Kryetar i BDI-së, Ali Ahmeti tha se statuti i partisë nuk parashikon fraksione andej edhe nuk pranohet veprimtaria e tillë e atij që deri sot njihej si Grupi i Zjarrit. Ahmeti tha se pakica duhet ti bindet shumicës dhe se çdo veprim në kundërshtim me statusin e partisë, paraqet anarki. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button