Ajo fiton 600 euro në muaj duke dhënë gjysmën e shtratit me qira

Ajo fiton 600 euro në muaj duke dhënë gjysmën e shtratit me qira

Punët anësore po bëhen një mënyrë popullore për njerëzit për të fituar para shtesë. Pavarësisht nëse është puna në një kafene ose shëtitja e qenve, këto janë mënyra të shkëlqyera për të fituar para shtesë. Por një grua tregoi mënyrën e saj të pazakontë për të fituar para.

Sipërmarrësja australiane Monique Jeremiah fiton 600 euro në muaj nga puna e saj anësore. Mund të mos jetë tërheqëse për shumëkënd, por duke kursyer të ardhurat shtesë ajo mundi të hapte biznesin e saj, një kompani mode, diçka që e kishte ëndërruar gjithmonë. Pasi u nda me të dashurin, ajo vendosi të jepte gjysmën e dyshekut me qira për 600 euro në muaj. Ndërsa kjo tingëllon e rrezikshme për shumë njerëz, ajo thotë se është perfekte sepse nuk është kurrë vetëm dhe beson se është e ardhmja e qirasë.

– Ky lloj qiraje është i shkëlqyeshëm për njerëzit që mund të ndahen emocionalisht dhe të flenë pranë një personi tjetër me respekt të plotë dhe pa detyrime. Është situata perfekte, sidomos nëse je sapioseksual, si unë, dhe preferon shoqërinë sesa intimitetin fizik. Duhen dy njerëz që respektojnë hapësirën, vlerat dhe kufijtë e njëri-tjetrit. Është si të ndash një dhomë me dy krevate; megjithatë, ju flini së bashku në të njëjtin krevat, kështu që dëshironi patjetër një krevat të madh dhe shumë hapësirë ​​në dhomë për të shpaguar – shpjegoi vajza 36-vjeçare.

Shoku i saj i parë i dhomës ishte dikush që e njihte tashmë dhe kjo e ndihmoi të fillonte biznesin e saj. Ishte ish-partneri i saj që ajo e ftoi të jetonte me të gjatë pandemisë.

– Jeta ime po shpërbëhej fjalë për fjalë dhe po dilte jashtë kontrollit. E dija që e vetmja mundësi ishte të mendoja jashtë kutisë, ndaj vendosa të marr me qira gjysmën e shtratit tim – shpjegon ajo.

LEXO EDHE:

Back to top button