Akil Gjakova, nuk arrin deri te medalja e bronzit

Xhudisti Akil Gjakova ka humbur mundësinë edhe për medaljen e bronztë, pasi nuk ka arritur ta mund arritur ta mund Rustam Orujovin e Azerbajxhanit. Akili po ashtu ka humbur në çerekfinale ndaj konkurrenit të Mongolisë, Oshir Tsend.

- Advertisements -

Kujtojmsë se xhudisti Kosovar më herët fitoi ndaj kundërshtarëve të tij, suedezin, Tommy Macias, i pesti në renditjen botërore, pastaj Nils Stump nga Zvicëra dhe Ahmed Ayash nga Jemeni. Kampioni i Evropës, Akil Gjakova, garoi në kategorinë deri në 73 kg të xhudos.

LEXO EDHE:

Back to top button