Aleksandar Vllaho, ndihmës trajner i ri te FC Shkupi

Aleksandar Vllaho, është ndihmës trajner i ri te skuadra e FC SHkupit. Vllaho dhe trajneri Goce Sedloski, do të vazhdojnë bashkëpunimin në sfidat evropiane dhe fillimin e sezonin e ri në Ligën e Parë Futbollsitike të Maqedonisë.

Vllaho vjen në këtë detyrë, pasi që Pavell Nedelkovski, u largua nga stafi teknik i skuadrës nga Çairi. Ndryshe Vllaho dhe Sedloski, kanë bashkëpunuar më parë edhe te skuadrat e Vardarit, Riga-s dhe Dinamo Zagrebit 2.

Një kohë, Vllaho ishte edhe trajner i parë te skuadra e Rabotniçkit.

LEXO EDHE:

Back to top button