Alioski, në ekipin ideal të Arabisë Saudite

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski, u gjetë në ekipin ideal të kampionatit të sapo përfunduar në Arabinë Saudite. Edhe pse nuk arriti që të ndihmojë skuadrën e tij, All Ahli, që të sigurojë mbijetesë në elitën e futbolit në Arabinë Saudite, mbrojtës i Maqedonisë, morri vlerësimet e larta për paraqitjet në këtë sezon.

Alioski është vlerësuar me notën 7.18 duke marë çmimin e mbrojtësit më të mirë të krahut të majtë. Mediat raportojnë se Alioski nuk do të vazhdojë qëndrimin te AL Ahli dhe do të rikthehet në Evropë.

ër shërbimet e tij kanë shprehur ineteresim shumë skuadra, ndërsa më insituese janë turqit e Trabzonsporit, me të cilët, Alioski mund të luajë edhe në Ligën e Kampionëve.

LEXO EDHE:

Back to top button