fbpx

Alioski, shënon gol dhe humb penaltinë

Skuadra e Lidsit u eliminua në javën e dytë të Liga Kupës në Angli, pasi që u mund nga skuadra e Divizionit të tretë, Hull Siti me rezultat 9-8 pas ekzekutimit të penaltive.

Ndeshja në kohën e rrugullt u mbyll me barazim 1-1, ndërsa golin e barazimit për Lidsin e shënoi Ezgjan Alioski, në minutën e tretë të kohës shtesë.

Mirëpo në ekzekutimin e penaltive , në raundin e dytë, portiere mysafirë ndaloi tentimin e reprezentuesit të Maqedonisë. Shakllton poashtu nuk ishte preciz për vendasit , ndërsa Xhouns siguroi fitoren për skuadrën e Hull Sitit.

LEXO EDHE:

Back to top button