Ambasadorja Bërns takon krerët e shtetit


Ambasadorja amerikane në Shkup, Kejt Bërns i ka përcjell presidentit Stevo Pendarovski mesazhin urues të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ditën e pavarësisë. Bërns në takimin me Pendaovskin ka konfirmuar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për Maqedoninë e Veriut dhe forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve. Bërns ka takua edhe kryeministrin Zoran Zaev me të cilin kanë diskutuar për bashkëpunimin në sferën e ekonomisë, energjetikës dhe sigurisë kibernetike. Pasditen e sotme Bërns takoi edhe kryetarin e Parlamentit, Talat Xhaferi.

LEXO EDHE:

Back to top button