Andrea Pirlo, largon dy yjet e Juventusit


Ardhja e Andrea Pirlos në krye të stolit te skuadra e Juventus, duket se do të përcillet me shumë ndryshime në fondin e lojtarëve. Trajneri Pirlo ka bërë të ditur tashmë emrat që i dëshiron në skuadër, por edhe ata që do t’i largojë nga aty. Sipas raportimeve të ‘Goal’, Gonzalo Higuain dhe Sami Khedira nuk janë në planet e Pirlos.

Skuadra kampione e Serie A ka njoftuar që të dy lojtarët mund të largohen këtë verë. Higuain lidhet me një rikthim të mundshëm në Argjentinë, kurse për Khediran nuk ka asnjë lajm të transferimit.

LEXO EDHE:

Back to top button